Zachęcamy do pochwalenia się pracą licencjacką lub magisterską, przygotowaną w IFK

2013-02-08

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w ogólnopolskiej konferencji licencjatów kierunków humanistycznych oraz magistrów kierunków artystycznych, która odbędzie się 9 kwietnia 2013 roku na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Co roku powstaje wiele prac dyplomowych, które nie mają okazji być opublikowane, upublicznione, postanowiliśmy więc umożliwić ich wygłoszenie. Konferencja jest szansą dla wymiany wartości intelektualnych, bezinteresownego podzielenia się swoją wiedzą, zainteresowaniami, a jednocześnie nawiązania kontaktu między studentami i kołami naukowymi kierunków humanistycznych z całej Polski. Uprzejmie prosimy o przekazanie wiadomości studentom, do których konferencja jest skierowana (IV i V rok) oraz magistrom uczelni artystycznych. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne i obejmuje udział we wszystkich sesjach tematycznych i wykładach konferencji.

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest zakwalifikowanie abstraktu przez Komitet Naukowy.

Wypełniony formularz proszę przesłać do  22 marca 2013 r. na adres: knsihs@gmail.com

 miejsce: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Wóycickiego 1/3, Auditorium Maximum, Aula Schumana

data: 9 IV 2013, w godzinach 10:30 – 17:30

 --

Koło Naukowe Studentów Instytutu Historii Sztuki UKSW Grupa Zwarta


 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej