Prof. Benjamin Acosta-Hughes (Ohio State University) - zapraszamy na wykład!

2015-09-11

Szanowni Państwo!

Instytut Filologii Klasycznej UW i Instytut Filologii Klasycznej i Kulturoznawstwa UKSW zapraszają na na wykład, który wygłosi

Prof. Benjamin Acosta-Hughes (Ohio State University),

zatytułowany

A Little Studied Dialogue: Platonic Eros and Callimachean Epigram.

Wykład odbędzie się we wtorek 15 września o godz. 15.00 w sali nr 103 im. T. Zielińskiego w Instytucie Filologii Klasycznej UW, ul. Krakowskie Przedmieście 1 (II piętro).

Serdecznie zapraszamy!

W imieniu organizatorów
Jan Kwapisz


 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej