Laboratorium Filologii Klasycznej powraca 10 marca

2023-02-27

Ruszamy z nową edycją Laboratorium Filologii Klasycznej - cyklu wykładów o charakterze popularnonaukowym, adresowanych do wszystkich zainteresowanych kulturą starożytną i jej recepcją, a w szczególności do licealistów i uczniów (ostatnich klas) szkół podstawowych (a także studentów, nauczycieli itd., itp.). W nowej odsłonie wykłady laboratoryjne będą się odbywać online, za pośrednictwem Google Meet (wystarczy kliknąć podany link), a organizowane są wspólnie przez warszawskie koło Polskiego Towarzystwa Filologicznego i Instytut Filologii Klasycznej UW. Anonsujemy najbliższe spotkanie w ramach Laboratorium, które odbędzie się w piątek 10 marca o godz. 17.15 za pośrednictwem Google Meet, link https://meet.google.com/xry-tcyp-qio:

dr hab. Krzysztof Łapiński (Wydział Filozofii UW)

wygłosi wykład pt.

Rozmyślania Marka Aureliusza jako dziennik ćwiczeń stoickich.

Dr hab. Krzysztof Łapiński pracuje w Zakładzie Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej na Wydziale Filozofii UW. Jest znawcą filozofii starożytnej, zwłaszcza stoicyzmu; opublikował między innymi polskie przekłady Marka Aureliusza i innego stoickiego filozofa - Muzoniusza Rufusa. Jest także autorem popularnych książek dla dzieci: Dzika Dzikusa i Świni Malwiny.

Gorąco zapraszamy i prosimy o przekazywanie wiadomości wszystkim, których mogłaby zainteresować, zwłaszcza nauczycielom i uczniom szkół średnich i podstawowych!