Konkurs Teraz Polska Promocja na najlepszą pracę magisterską

2013-06-06

Zachęcamy absolwentów szkół wyższych do startu w konkursie „Teraz Polska Promocja” na najlepszą pracę magisterską dotyczącą promocji Polski.

W ostatnich latach marka Polska zyskała na znaczeniu, a jej wartość wzrosła wielokrotnie. Jesteśmy szóstą gospodarką w Europie i dwudziestą na świecie. Siła polskiej gospodarki, przedsiębiorczości, a przede wszystkim zaradni i pracowici Polacy są podstawowymi motorami marki Polska, które można wykorzystywać nie tylko w promocji eksportu czy inwestycji, ale także kultury, nauki i sportu. Pomimo wielu udanych działań promocyjnych naszego kraju, potrzeba nadal wieloaspektowych badań, które pogłębią wiedzę i wskażą skuteczne rozwiązania.

 

Tematyka konkursu - to promocja wizerunkowa (w tym promocja miast i regionów, kształtowanie wizerunku), gospodarcza (w tym promocja eksportu, napływu inwestycji), rolno-spożywcza (promocja produktów i specjalności rolno-spożywczych, rozwój obszarów wiejskich, agroturystyka), turystyczna (tworzenie i promocja produktów turystycznych, wzmacnianie atrakcyjności turystycznej Polski i regionów), sportowa (promocja Polski przez sport i promocja polskiego sportu), kulturalna i naukowa (w tym promocja kształcenia, innowacyjności oraz osiągnięć naukowych i kulturalnych).

Atutem konkursu są atrakcyjne nagrody pieniężne ( o łącznej wartości ok. 50 tys. zł ) oraz uroczysta oprawa gali finałowej, odbywającej się z udziałem przedstawicieli ministerstw, uczelni oraz studentów i absolwentów. Imprezą towarzyszącą jest konferencja naukowa „Polskie Puzzle”, podczas której oddajemy głos młodzieży, aby poznać jej zdanie na temat nowoczesnego patriotyzmu, promocji kraju oraz roli marki Polska w życiu gospodarczym i społecznym.

Na prace magisterskie czekamy do 18.10.br .

Więcej informacji o konkursie, plakat, regulamin oraz kartę zgłoszenia można znaleźć pod linkiem http://www.terazpolska.pl/pl/Konkurs-prac-magisterskich-VII-edycja

Klip video z finału konkursu w 2012  http://www.youtube.com/watch?v=S-7VAZ91gis

Będziemy wdzięczni za rozpropagowanie naszego konkursu wśród studentów oraz wykładowców.

Zapraszamy do udziału!


 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej