Festiwal „Imagining the future”

2021-01-14

Do 29 stycznia studenci, doktoranci i pracownicy uczelni Sojuszu 4EU+ mogą zgłaszać propozycje projektów na Festiwal Nauki i Kultury, który odbędzie się w czerwcu na Uniwersytecie Sorbońskim.

Tematem przewodnim festiwalu jest „Wyobrażenie przyszłości” (Imagining the future), w ramach którego wyodrębniono cztery wątki tematyczne dotyczące aktualnych wyzwań:

• Natura: jaka jest przyszłość ludzkości? Budowa nowych związków między ludźmi a środowiskiem (“Nature: what are the futures for Humanity? To build new relations and a new “contract” between the human being and his environment”)
  • Człowiek jutra: rozwój, pomoc, modyfikacja czy nacisk? Od rozwoju do naprawy. (“The human being of tomorrow: extended, assisted, modified, pushed? From development to repair”)
  • Sztuka, kultura i dziedzictwo: Jakie role pojawią się po zmianie społeczeństw? Tworzenie świata jutra. (“Art, culture and heritage: Which roles in the societal transition? To create in the world of tomorrow”)
  • Indywidualne wolności a prawa cywilne. Tworzenie społeczeństwa jutra. (“Individual liberties and civic rights: which perspectives? To invent the society of tomorrow”)

Festiwal skierowany jest zarówno do społeczności akademickiej Uniwersytetu Sorbońskiego, jak i uniwersytetów partnerskich Sojuszu 4EU+.

Organizatorzy zachęcają do zgłaszania wspólnych, międzyuczelnianych projektów, przewidujących aktywne zaangażowanie słuchaczy (w wieku od 15 do 18 lat). Propozycje mogą przybrać różne formy – spotkań, warsztatów, pokazów multimedialnych, wydarzeń artystycznych, konkursów czy gier.

Więcej informacji znajduje się na stronie 4EU+ >>