ANTYK W DRAMACIE XX WIEKU

ANTYK W DRAMACIE XX WIEKU

w czwartki w godz. 16.45-18.15

sala 103, II piętro

(Instytut Filologii Klasycznej, Krakowskie Przedmieście 1).

Jak wykorzystywany był antyk w dwudziestowiecznym dramacie? Po jakie mity sięgali najczęściej dramatopisarze, dlaczego i po co? Co wyczytują dziś w greckich i rzymskich opowieściach? Jakie nawiązania do kultury śródziemnomorskiej można znaleźć w dzisiejszych tekstach dramatycznych?

Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać w wybranych dramatach napisanych po 1900 roku. Część tytułów zaproponuje prowadzący, część – uczestnicy, wspólnie zaś dokonamy wyboru. W miarę możliwości repertuarowych zajęcia będą uzupełniane wizytami w teatrach, jednak w dyskusjach o przedstawieniach główny nacisk zostanie położony na sceniczną interpretację tekstu dramatycznego.

Zajęcia dla wszystkich, którzy chcą poznać różne techniki i estetyki dramatyczne XX wieku.

SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA!