24.10.2014 – JEDZIEMY DO GARDZIENIC!

2014-10-14

„Oratorium Pytyjskie to wielkie widowisko. Wrażenie, którego nie można nazwać zachwytem, ale czymś porównywalnym do narkotycznego głodu, niedosytu i żądzy więcej. Niesamowita uczta dla duszy” (z recenzji w Gazecie Wyborczej)

Zapraszam miłośników uczt duchowych na wspólną wycieczkę do greckiego teatru w podlubelskiej wsi. W piątek, 24 października, Ośrodek Praktyk Teatralnych w Gardzienicach wystawi specjalnie dla nas dwa spektakle:

„Ifigenię w Taurydzie” Eurypidesa i „Oratorium pytyjskie”.

W programie także spotkanie z aktorami i założycielem teatru, Włodzimierzem Staniewskim.

Wyjeżdżamy w piątek, 24 października, o godz. 15, spod pomnika Mikołaja Kopernika, wracamy do Warszawy w sobotę w godzinach popołudniowych. Koszt całej wycieczki – ok. 110 zł – obejmuje bilety na oba spektakle, nocleg w Ośrodku oraz przejazd. Wyżywienie we własnym zakresie.

Zainteresowanych poproszę o zgłoszenia na adres mailowy: rzepkowski@uw.edu.pl


 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej