Zaproszenie na wykład dra Jana Kwapisza z cyklu Warszawskich Czwartków Staropolskich

2014-05-15

Szanowni Państwo,

Zakład Studiów nad Renesansem w Instytucie Filologii Klasycznej UW

Zespół Kultury Staropolskiej w Instytucie Kultury Polskiej UW,

Pracownia Literatury Renesansu i Baroku w Instytucie Badań Literackich PAN,

Laboratorium „Kultura Pierwszej Rzeczypospolitej. Od XV do XVIII wieku”

Wydziału „Artes Liberales” UW,

Komisja do Badań nad Reformacją w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej na Wydziale „Artes Liberales” UW

serdecznie zapraszają na spotkanie z cyklu

Warszawskich Czwartków Staropolskich.

Pan dr Jan Kwapisz (IFK UW) będzie mówił na temat:

Technopaegnia, czyli "kunsztowne igraszki".

Dzieje terminu od starożytności do dziś ze staropolskim akcentem.

Spotkanie odbędzie się w dniu 22 maja 2014 r. o godzinie 17.00

w Instytucie Filologii Klasycznej UW

(ul. Krakowskie Przedmieście 1) w s. 103 (II piętro)

Z wyrazami szacunku,