Spotkanie z cyklu Warszawskich Czwartków Staropolskich

2012-04-16

Zakład Studiów nad Renesansem w Instytucie Filologii Klasycznej UW oraz Zespół Kultury Staropolskiej w Instytucie Kultury Polskiej UW, Pracownia Literatury Renesansu i Baroku w Instytucie Badań Literackich PAN, Laboratorium „Humanizm polski. Dziedzictwo i współczesność” w Instytucie Badań Interdyscyplinarnych „Artes Liberales” UW

serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Warszawskich Czwartków Staropolskich. W dniu 19 kwietnia o godzinie 17.00 w Instytucie Filologii Klasycznej UW (ul. Krakowskie Przedmieście 1) w s. 6.

 

Pan Profesor dr hab. Mieczysław Mejor będzie mówił na temat: Średniowieczne "pragnienie oglądania Hostii". Kilka świadectw z Polski.


Z wyrazami szacunku,

Joanna Krauze-Karpińska, Barbara Milewska-Waźbińska, Alina Nowicka-Jeżowa, Marek Prejs


 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej