Spotkanie Koła Młodych Klasyków - Zapraszamy!

2014-05-06

Spotkanie organizacyjne Koła Młodych Klasyków - czwartek, 8.05.2014, godz. 16.00, IFK sala nr 6

Uwielbiasz Starożytność? Pasjonują Cię języki antyczne? Dotkliwie odczuwasz brak przekładów niektórych tekstów oryginalnych i chcesz to zmienić? A może raczej marzysz o możliwości porozmawiania z kimś po łacinie lub po grecku? Masz przekonanie, że w todze wyglądasz świetnie, w wolnych chwilach podśpiewujesz heksametrem, a swoje fryzury wzorujesz na antycznych popiersiach? Każdy z tych powodów jest dobry, żeby dołączyć do reaktywowanego właśnie Koła Młodych Klasyków!

Spotykamy się w czwartek, o szesnastej w IFK. Numer sali zostanie ustalony i podany jutro. Program spotkania:

1. Zapisy chętnych osób;
2. Wybory Zarządu Koła;
3. Prezentacja planowanych projektów;
4. Dyskusja nad inicjatywami zgłoszonymi przez nowych członków;
5. Pozostałe wolne wnioski.

Na pewno to właśnie Ty wniesiesz do naszego Koła coś wyjątkowego. Do zobaczenia!


 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej