2017-11-16

Zaproszenie na na wykład z cyklu "Laboratorium IFK"

Zapraszamy na kolejny cykl wykładów Laboratorium Filologii Klasycznej IFK UW zatytułowany Jeśli nie Cyceron…

Podczas najbliższego spotkania 23 listopada (uwaga! Wyjątkowo spotykamy się w czwartek, a nie – jak zwykle – w piątek) profesor Jacek Kopciński, teatrolog i historyk literatury, wygłosi wykład na intrygujący temat: Sługa i pan. Mędrek i cham. Od Plauta do Mrożka. Ilustracją wystąpienia profesora Kopcińskiego będzie I akt Żołnierza samochwała Pla


Więcej
2017-11-13

Czytanie "Uczty" w Teatrze Polskim w Warszawie - 12 grudnia 2017

Serdecznie zapraszamy na inscenizowane czytanie "Uczty" Platona w Teatrze Polskim, które odbędzie się 12 grudnia o godzinie 18.00, w ramach cyklu "Czytamy w Polskim".

Lekturze towarzyszyć będzie dyskusja, w której wezmą udział prof. Agnieszka Kijewska z Instytutu Filozofii KUL, prof. Jarosław Killian z Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie i  o. dr Paweł Krupa OP z Instytutu Tomistycznego. Dyskusję poprowadzi red. Barbara Schabowska z TVP Kultura.

Więcej

2017-10-26

Wywiad z Moniką Mikułą i Magdaleną Popiołek – autorkami nowego podręcznika do greki klasycznej „Ἕλλη

Serdecznie polecamy wywiad z panią mgr Moniką Mikułą i panią dr Magdaleną Popiołek – autorkami nowego podręcznika do greki klasycznej „Ἕλληνές ἐσμεν πάντες” zamieszczony na łamach portalu ORYGENES+

http://www.orygenes.pl/wywiad-z-monika-mikula-i-magdalena-popiolek-autorkami-nowego-podrecznika-do-greki-klasycznej-%e1%bc%95%ce%bb%ce%bb%ce%b7%ce%bd%ce%ad%cf%82-%e1%bc%90%cf%83%ce%bc%ce%b5%ce%bd-%cf%80%ce%ac%ce%bd/


Więcej
2017-10-25

Kursy językowe organizowane przez PTF w roku akademickim 2017/18

Zapisy na kursy PTF odbędą się 3 listopada w godz. 17:00- 19:00 ul. Krakowskie Przedmieście 1, 2. piętro pok. 112. Istnieje również możliwość dopisania się do grup na pierwszych zajęciach.

język łaciński

grupa początkowa:

 •  wtorki 18:00-19:30 sala nr 6
 • czwartki 17:30- 19:00 sala nr 6 

język grecki

grupa początkowa:

 •  poniedziałek 18:00-19:30 sala nr 116


Więcej
2017-10-20

Zapraszamy na wykład z cyklu Laboratorium IFK

Zapraszamy na kolejny cykl wykładów Laboratorium IFK UW zatytułowany Jeśli nie Cyceron…

Beata Kost Wyprawa na (bardzo) bliski wschód, czyli Kallimach we Lwowie

27 października (piątek), godz. 17.00

Instytut Filologii Klasycznej UW, Krakowskie Przedmieście 1 s. 103 (II p.)

Jakie niespodzianki i odkrycia czekają na filologów klasycznych?

Podczas najbliższego spotkania (szczegóły na załączonym plakacie) Beata Kost, lwowianka


Więcej
2017-10-16

Zapraszamy na wykład

Oddział Warszawski PTF serdecznie zaprasza na referat w piątek 20 października o godz. 17.15 w sali 103 im. T. Zielińskiego w naszym instytucie: prof. dr hab. Adam Łukaszewicz, Podróż poety do świata starożytnego. Co Słowacki zobaczył ze szczytu piramidy Cheopsa?


Więcej
2017-09-28

I ROK PODZIAŁ NA GRUPY - aktualizacja

Podział na grupy został dokonany przez Tok Studiów IFK UW. Osoby, które zarejestrowały się samodzielnie, zostały wyrejestrowane i wpisane ponownie. W razie konieczności zmiany grupy proszę się zgłaszać do Zastępcy Dyrektora IFK ds. studenckich mgr M. Mikuły (poniedziałek 12.00-12.45, środa 15.00-16.00, pokój nr 109). Możliowości są ograniczone, ponieważ grupy początkowe muszą mieć w miarę równą liczbę studentów. Wszystkie grupy zaczynają naukę j. greckiego od początku.

 

&


Więcej
archiwum aktualności »

 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej