2017-12-05

UWAGA STUDENCI I ROKU

Szanowni Państwo,

obowiązkowe zajęcia z Ochrony własności intelektualnej (OWI) odbędą się w dwóch turach: 14.12.2017 r. oraz 11.01.2018 r. w czwartki w godzinach 9.45-11.15.

Instytut Filologii Klasycznej, sala 103.

Zaliczenie OWI jest niezbędne do zaliczenia I roku studiów!


Więcej
2017-12-12

zapraszamy na spotkanie z cyklu Warszawskich Czwartków Staropolskich

Zakład Studiów nad Renesansem w Instytucie Filologii Klasycznej UW
oraz
Pracownia „Humanizm. Hermeneutyka wartości Wydziału Artes Liberales UW, Pracownia Literatury Renesansu i Baroku w Instytucie Badań Literackich PAN, Pracownia „Ośrodek Badań nad Reformacją i Kulturą Intelektualną w Europie
Wczesnonowożytnej Wydziału Artes Liberales UW, Zespół Kultury Staropolskiej w Instytucie Kultury Polskiej UW
serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Warszawskich Czwartków Staropolskich.

Doktorant IFK, p. mg


Więcej
2017-12-08

Erasmus Day

Szanowni Państwo,

12 grudnia 2017 r.  Erasmus Student Network (ESN) UW i Biuro Współpracy z Zagranicą (BWZ) zapraszają na spotkanie informacyjne Erasmus Day

Organizacja studencka ESN UW i BWZ zapraszają studentów i doktorantów na dzień informacyjny pt. „Erasmus Day”, który odbędzie się 12 grudnia  w BUW w godzinach od  10.00 do 18.00.

„Erasmus Day” to możliwość zapoznania się z ofertą wyjazdów zagranicznych na studia (semestr lub rok), praktyki czy


Więcej
2017-12-08

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Laboratorium IFK UW

Zapraszamy na kolejny cykl wykładów Laboratorium Filologii Klasycznej IFK UW zatytułowany Jeśli nie Cyceron…

Podczas najbliższego spotkania 15 grudnia (piątek) dr hab. Irena Bieńkowska z Instytutu Muzykologii UW opowie m.in. o muzykologach-detektywach. Zapraszamy na wykład zatytułowany Siódma sztuka wyzwolona, czyli detektywistyczna praca muzykologów.

Inga Grześczak

Zakład Dydaktyki i Metodyki IFK UW

 

Kiedy? 15 grudnia (piątek) 2017, godz. 17.00.

Gdzie? Instytut Filologii Klasycznej UW, ul. Krakowskie Przedmieście 1, s. 103 (II piętro).


Więcej
2017-11-16

Zaproszenie na na wykład z cyklu "Laboratorium IFK"

Zapraszamy na kolejny cykl wykładów Laboratorium Filologii Klasycznej IFK UW zatytułowany Jeśli nie Cyceron…

Podczas najbliższego spotkania 23 listopada (uwaga! Wyjątkowo spotykamy się w czwartek, a nie – jak zwykle – w piątek) profesor Jacek Kopciński, teatrolog i historyk literatury, wygłosi wykład na intrygujący temat: Sługa i pan. Mędrek i cham. Od Plauta do Mrożka. Ilustracją wystąpienia profesora Kopcińskiego będzie I akt Żołnierza samochwała Pla


Więcej
2017-11-13

Czytanie "Uczty" w Teatrze Polskim w Warszawie - 12 grudnia 2017

Serdecznie zapraszamy na inscenizowane czytanie "Uczty" Platona w Teatrze Polskim, które odbędzie się 12 grudnia o godzinie 18.00, w ramach cyklu "Czytamy w Polskim".

Lekturze towarzyszyć będzie dyskusja, w której wezmą udział prof. Agnieszka Kijewska z Instytutu Filozofii KUL, prof. Jarosław Killian z Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie i  o. dr Paweł Krupa OP z Instytutu Tomistycznego. Dyskusję poprowadzi red. Barbara Schabowska z TVP Kultura.

Więcej

2017-10-26

Wywiad z Moniką Mikułą i Magdaleną Popiołek – autorkami nowego podręcznika do greki klasycznej „Ἕλλη

Serdecznie polecamy wywiad z panią mgr Moniką Mikułą i panią dr Magdaleną Popiołek – autorkami nowego podręcznika do greki klasycznej „Ἕλληνές ἐσμεν πάντες” zamieszczony na łamach portalu ORYGENES+

http://www.orygenes.pl/wywiad-z-monika-mikula-i-magdalena-popiolek-autorkami-nowego-podrecznika-do-greki-klasycznej-%e1%bc%95%ce%bb%ce%bb%ce%b7%ce%bd%ce%ad%cf%82-%e1%bc%90%cf%83%ce%bc%ce%b5%ce%bd-%cf%80%ce%ac%ce%bd/


Więcej
archiwum aktualności »

 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej