Kursy PTF

Zajęcia zaczynają się od 5 listopada 2018.

Zapisy na kursy PTF odbędą się 30 października 2018 w godz. 17.30-19.00 w sali nr 110. Nie ma możliwości zapisania się telefonicznie, można dopisać sie na pierwszych zajęciach.

 

Kursy językowe organizowane przez PTF

Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

 

Kursy językowe w roku akademickim 2018/19

 

język łaciński

grupa początkowa:

 •  poniedziałki w godz. 18.00-19.30 w sali nr 6 (Mateusz Kwiatkowski)

 

grupa średniozaawansowana:

 • wtorki w godz. 17.30-19.00 w sali nr 118 (Witold Tokarski)

 

grupa zaawansowana:

 • poniedziałki w godz. 17.00-18.30 w sali nr 110 (mgr Jan Laskowski)

 

 

język grecki

grupa początkowa:

 • wtorki w godz. 18.30-20.00 w sali nr 116 (mgr Beata Gatyńska-Cywińska)

 

grupa średniozaawansowana:

 •  poniedziałki w godz. 18.00-19.30 w sali nr 118 (mgr Maria Poszepczyńska)

 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej