Koło naukowe studentów IFK

Koło Naukowe Młodych Klasyków IFK UW

e-mail: knmk.ifk.uw@gmail.com

Grupa (zamknięta) dla członków Koła na fb:

https://www.facebook.com/groups/266421023541492/

 

Opiekun: dr Maciej Staniszewski

 

Skład Zarządu (kadencja do maja 2018 r.)

 • prezes – Arleta Anna Nikisz
 • zastępca prezesa – Mateusz Wiśniewski
 • skarbnik – Gabriel Kuhl

 

Czym aktualnie się zajmujemy:

 

Wirtualne archiwum KNMK

Obejmuje dokumentację wewnętrzną Koła powstałą w II połowie XX w., ale opisującą także funkcjonowanie Koła w okresie przedwojennym. Niektóre sprawozdania napisane są po łacinie! Stopniowo dodajemy do tego archiwum kolejne materiały dokumentujące działalność KNMK od międzywojnia aż do początków XXI w. Dostęp do niego jest całkowicie wolny – wystarczy kliknąć w poniższy link:

https://www.dropbox.com/sh/0fs9pcla1z1fngl/AACOdxbaYaKFugxIpzttoBW5a?lst

Studencki Wyjazd Integracyjny do Poronina:

A w wakacje (przynajmniej te studenckie) kontynuujemy starą tradycję studentów IFK – wspólnych wyjazdów integracyjnych ze studentami Kolegium MISH UW! Wielu z nich chodzi na nasze zajęcia, studiuje razem z nami, a także działa wspólnie w Naszym Kole…

W tym roku wyjazd odbędzie się w dniach: 11-17 września. Tak, jak i w poprzednich latach będzie zapewniony transport do i z Warszawy - najpewniej z pl. Defilad, wraz ze studentami MISH. Możliwości dołączenia do wyjazdu są szerokie, dostępne prawie dla każdego, niemal do ostatniej chwili - nawet do 5 września! Nie trzeba być studentem, by uczestniczyć, ale studenci - zwłaszcza UW, w tym Naszego Instytutu - płacą mniej za wyjazd!

Link do wydarzenia na fb: https://pl-pl.facebook.com/events/114861865817790/

A tak bawiliśmy się w poprzednich latach:

https://www.facebook.com/events/2070589319832073/?acontext=%7B%22ref%22%3A%224%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

http://www.samorzad.mish.uw.edu.pl/?page_id=8451

Uwaga: Jeżeli pojawią się jakieś aktualizacje, znajdą się na stronie najszybciej, jak będzie to możliwe.

A jak wiadomo:

NIE ZWLEKAJ, DOŁĄCZ DO NAS!

„Consonus esto lupis, si lupus esse cupis” – „Żyj w zgodzie z wilkami, jeśli wilkiem pragniesz być”, sentencja łacińska, autor nieznany;

„ὁ ἄνθρωπος φύσει πολιτικὸν ζῷον” - w dosłownym tłumaczeniu: „człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym, inaczej - istotą społeczną” w: Arystoteles, Polityka, ks. 1;

Członków Koła w akcji (na dniu IFK) można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=RN63TLgnbhU

 

 

 


 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej