Erasmus+

Instytut Filologii Klasycznej aktywnie współpracuje z europejskimi ośrodkami naukowymi w ramach programu LLP - Erasmus+. Obecnie mamy podpisane umowy o wymianie studentów z następującymi uczelniami:

We wszystkich tych ośrodkach studenci IFK mogą odbyć tzw. zagraniczne studia częściowe, czyli studiować przez jeden semestr.Istnieje też możliwość skorzystania z umów podpisanych przez inne jednostki Wydziału Polonistyki, których pełna lista znajduje się na stronie internetowej Wydziału. Kwalifikacja na studia częściowe odbywa się w styczniu. Osobnym programem w ramach LLP - Erasmus są praktyki studenckie. Student może wyjechać na praktykę do instytucji lub przedsiębiorstwa, z którym wcześniej nawiąże kontakt. W ramach praktyk Erasmus również otrzymuje się stypendium. Kwalifikacja na praktyki rozpoczyna się w marcu.

Szczegółowych informacji udziela koordynator programu Erasmus+ w IFK:

dr Katarzyna Pietruczuk

przydatne linki:


 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej