Zaproszenie na sesję „Nowoczesna dydaktyka akademicka języków klasycznych”

2015-02-22

Szanowni Państwo,

pragniemy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w jednodniowej sesji „Nowoczesna dydaktyka akademicka języków klasycznych”, która odbędzie się 27 listopada 2015 (piątek) w Warszawie. Organizatorem sesji jest Zakład Dydaktyki i Metodyki Języka Łacińskiego Instytutu Filologii Klasycznej UW. Chcemy, żeby problematyka sesji dotyczyła szeroko rozumianego projektowania dydaktycznego w procesie uczenia języków klasycznych (zwłaszcza na lektoratach i zajęciach z języka łacińskiego i starogreckiego w grupach początkujących na filologii klasycznej) wobec zmieniających się warunków nauczania (ograniczenia godzinowe, wytyczne Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) oraz możliwości, potrzeb i oczekiwań studentów.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sesji i nadsyłania propozycji referatów (tytuł i kilka zdań objaśnienia) najwyżej 20-to minutowych w terminie do 30 kwietnia 2015 (na adres: monika@webmedia.com.pl). Informacja o przyjęciu referatu zostanie przekazana do 15 maja 2015. Mamy nadzieję, że dzięki Państwa wystąpieniom i wspólnej dyskusji uda nam się odpowiedzieć na pytanie: Jak uczyć ciekawie i skutecznie?

Osoby zainteresowane udziałem w sesji nie muszą wnosić wpisowego. Instytut Filologii Klasycznej UW zapewnia wyżywienie, nie pokrywa natomiast kosztów podróży ani zakwaterowania. W razie potrzeby Instytut może pomóc w zakwaterowaniu w hotelu uniwersyteckim “Hera” (cena za noc w pokoju jednoosobowym wynosi 100-140 zł.) Dokładny harmonogram naszej sesji zostanie Państwu podany w terminie późniejszym, po ustaleniu liczby osób chętnych do zabrania głosu (referaty).

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Monika Mikuła, zastępca dyrektora IFK UW ds. dydaktycznych