Zaproszenie na sesję „Nowoczesna dydaktyka akademicka języków klasycznych”

2015-02-22

Szanowni Państwo,

pragniemy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w jednodniowej sesji „Nowoczesna dydaktyka akademicka języków klasycznych”, która odbędzie się 27 listopada 2015 (piątek) w Warszawie. Organizatorem sesji jest Zakład Dydaktyki i Metodyki Języka Łacińskiego Instytutu Filologii Klasycznej UW. Chcemy, żeby problematyka sesji dotyczyła szeroko rozumianego projektowania dydaktycznego w procesie uczenia języków klasycznych (zwłaszcza na lektoratach i zajęciach z języka łacińskiego i starogreckiego w grupach początkujących na filologii klasycznej) wobec zmieniających się warunków nauczania (ograniczenia godzinowe, wytyczne Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) oraz możliwości, potrzeb i oczekiwań studentów.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sesji i nadsyłania propozycji referatów (tytuł i kilka zdań objaśnienia) najwyżej 20-to minutowych w terminie do 30 kwietnia 2015 (na adres: monika@webmedia.com.pl). Informacja o przyjęciu referatu zostanie przekazana do 15 maja 2015. Mamy nadzieję, że dzięki Państwa wystąpieniom i wspólnej dyskusji uda nam się odpowiedzieć na pytanie: Jak uczyć ciekawie i skutecznie?

Osoby zainteresowane udziałem w sesji nie muszą wnosić wpisowego. Instytut Filologii Klasycznej UW zapewnia wyżywienie, nie pokrywa natomiast kosztów podróży ani zakwaterowania. W razie potrzeby Instytut może pomóc w zakwaterowaniu w hotelu uniwersyteckim “Hera” (cena za noc w pokoju jednoosobowym wynosi 100-140 zł.) Dokładny harmonogram naszej sesji zostanie Państwu podany w terminie późniejszym, po ustaleniu liczby osób chętnych do zabrania głosu (referaty).

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

 

Monika Mikuła, zastępca dyrektora IFK UW ds. dydaktycznych

 

 

 


 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej