Juliusz Domański, "Łacina w Polsce. Średniowieczne piśmiennictwo myślicielskie. Antologia".

2020-01-10

Najnowsza książka prof. dr. hab. Juliusza Domańskiego jest dostępna pod adresem:

Kilkusetstronicowy wybór powstałych między wiekiem XII a XVI łacińskich tekstów, nazwanych przez antologistę „myślicielskimi”, ma być w jego zamierzeniu świadectwem obecności i użytkowania  klasycznego i judeochrześcijańskiego dziedzictwa antycznego w Polsce, tak jak to  czyni możliwym łacińska twórczość pisarzy średniowiecznych. To w takiej właśnie optyce teksty antologii zostały poprzedzone obszernym wstępem i  zamknięte niewiele od nich krótszym, paralelnym do nich komentarzem ciągłym, nazywanym przez antologistę ich enarracjami.