2018-10-23

Zapraszamy na kursy językowe organizowane przez PTF

Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

Zajęcia zaczynają się od 5 listopada 2018.

Zapisy na kursy PTF odbędą się 30 października 2018 w godz. 17.30-19.00 w sali nr 110. Nie ma możliwości zapisania się telefonicznie, można dopisać sie na pierwszych zajęciach.

http://www.ifk.uw.edu.pl/instytut/kursy-ptf,61.htmlWięcej
2018-10-18

Zapraszamy na Noctes Latinae

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na Noctes Latinae, czyli spotkania łaciny mówionej. Pierwsze spotkanie już w sobotę, 20 października, godz. 14.00-15.30, w sali 118 w Instytucie Filologii Klasycznej.

 

 


Więcej
2018-10-15

Prawo o szkolnictwie wyższym - nowa ustawa

Szanowni Państwo,

1 października weszła w życie nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. W jej wyniku uczelnie mają rok na uchwalenie nowych statutów.

Kształt Statutu UW zostanie wypracowany w toku wewnętrznych konsultacji, które rozpoczęły się już w ubiegłym roku akademickim. Wiadomości o ich przebiegu publikowane są w zakładce na stronie głównej uczelni:

Więcej

2018-10-12

02.11.2018 - godziny dziekańskie

W dniu 2 listopada 2018 r. Dziekan Wydziału Polonistyki zarządza godziny dziekańskie w godz. 8.00-20.00 na wszystkich kierunkach studiów prowadzonych na Wydziale Polonistyki.


Więcej
2018-10-08

Inauguracja seminarium doktoranckiego IFK

Szanowni Państwo!

Gorąco zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników IFK, a także wszystkich zainteresowanych na inaugurację cotygodniowego seminarium doktoranckiego prof. Cypriana Mielczarskiego „Filologia nie zna granic…”  W dniu 10 października 2018, o godz. 18:30, w s. 103 (II p.) w Instytucie Filologii Klasycznej UW, ul. Krakowskie Przedmieście 1 (jest to stała data i


Więcej
archiwum aktualności »

 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej